Pijana szesnastolatka za kółkiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KOM

Pijana szesnastolatka za kółkiem - Zdjęcie główne

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli jadącą VW Golfem młodą kobietę. | foto KOM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Nietrzeźwa nieletnia, bez uprawnień wsiadła za kierownicę samochodu i nim jechała po tym, jak piła wino z kolegą.

- Wobec nieletniej zostanie wszczęte postepowanie i trafi do Sądu Rodzinnego za demoralizację - mówi Ilona golec, oficer prasowy ząbkowickiej komendy. - Jej 21-letni kolega także będzie odpowiadał za wykroczenie i przestępstwo.

W sobotę, 16 maja po godzinie 21 policjanci z Referatu Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli jadącą VW Golfem młodą kobietę. Okazało się, że za kierownicą była 16 latka, mieszkanka gminy Ziębice, która nie miała uprawnień do kierowania pojazdami, a także była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Obok niej siedział 21-letni mężczyzna - właściciel samochodu.

 

- W trakcie wyjaśnień okazało się, że 16-latka została poczęstowana winem przez 21-latka, a następnie wsiadła do jego samochodu za kierownicę. Po wykonaniu czynności i sporządzeniu dokumentacji nieletnia została przekazana pod opiekę ojca - relacjonuje Ilona Golec. - Nieletnia stanie przed sądem za demoralizację, jaką jest picie alkoholu oraz jazdę bez uprawnień. Mężczyzna odpowie za przestępstwo - udzielanie alkoholu osobie niepełnoletniej oraz wykroczenie - umożliwienie jazdy samochodem osobie, która nie ma do tego uprawnień. Za wkroczenie grozi kara grzywny, a za podanie alkoholu nawet do 2 lat więzienia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE