Nowy skarbnik Ząbkowic Śląskich

Mieszkaniec Raszowa został ważnym urzędnikiem w Ząbkowicach Śląskich. | foto Karolina Marcińczyk

lokalnie Gmina Ząbkowice Śląskie po dwóch i pół miesiącach ma wreszcie skarbnika. Będzie on dojeżdżał ponad 90 km do pracy.

KOM

Opublikowano: 18 września 2020 10:42 | Aktualizacja: 18 września 2020 10:42

 

Wcześniejsza skarbniczka gminy odeszła na emeryturę 31 lipca i od tego czasu Ząbkowice pozostawały bez skarbnika. Ten został wybrany w drodze konkursu przez komisje w składzie: przewodniczący - zastępca burmistrza Dariusz Małozięć, zastępca - zastępca skarbnika Maria Grzesik i członkowie - sekretarz gminy Justyna Giryn, inspektor do spraw księgowości Beata Bedri oraz główny specjalista do spraw kadr Krystian Nowakowski.

 

W czwartek, 17 września, rada miejska powołała nowego skarbnika - Konrada Buczka z Raszowa w powiecie trzebnickim. Radny Franciszek Gawęda zadał przyszłemu skarbnikowi pytanie tuż przed głosowaniem, czy taka odległość od miejsca zamieszkania do miejsca pracy (96 km) nie wpłynie na jakość jego pracy na tym bardzo odpowiedzialnym stanowisku.

 

- Nie, nie wpłynie - odpowiedział Konrad Buczek.

 

Nowy skarbnik gminy to absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, dwóch podyplomówek i studiów MBA. Pracował m.in. w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy, Urzędzie Miejskim w Miliczu, Urzędzie Miasta i Gminy Trzebnica, Urzędzie Miasta i Gminy Prusice oraz w Urzędzie Gminy Wisznia Mała, gdzie pełnił funkcję skarbnika.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.