Nowa trasa i... porządki w Srebrnej Górze

Przygotowania do sezonu turystycznego w Srebrnej Górze idą pełną parą. | foto GOKSiR w Stoszowicach

lokalnie Sołtys Srebrnej Góry wraz z pracownikami stoszowickiego urzędu gminy, Twierdzy, Ostrogu i ośrodka kultury zapraszają do wspólnego porządkowania starego Cmentarza Ewangelickiego. W miejscowości niedługo powstanie też specjalna trasa dla turystów.

KOM

Opublikowano: 14 czerwca 2020 09:32 | Aktualizacja: 14 czerwca 2020 09:32

Cmentarz ma być udostępniony zwiedzającym.

 

- Zadanie nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej, że Cmentarz został zapomniany zaraz po II wojnie światowej. Już 18 czerwca w czwartek o godzinie 10.00 organizowane jest wielkie sprzątanie miejsc historycznych. Dla pomocników po zakończonej akcji będzie czekała pyszna niespodzianka! - mówi Jarosław Rudnicki, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach.

 

Zbiórka chętnych do pomocy zaplanowana jest przy fontannie na placu Wypoczynkowym, więcej informacji pod numerem tel. 74 816 45 52.

 

W Srebrnej Górze też już wkrótce powstanie specjalna trasa, która będzie obejmować największe atrakcje turystyczne okolic. Będzie ona przebiegała po kilkunastu punktach, które będą opisane również dźwiękowo.

 

- Nowa propozycja połączona z pięknem Fortu DonJon i niezwykłością Fortu Spitzberg Ostróg sprawi, że turyści będą mogli spędzić w okolicy cały dzień! - cieszy się Jarosław Rudnicki.

 

Z inicjatywy kierujących srebrnogórską Twierdzą już od tego weekendu do gminy Stoszowice można dojechać specjalnym autobusem z Wrocławia - stolicy Dolnego Śląska. Taka forma turystyki jest szczególnie promowana poza granicami naszego kraju np. w Portugalii.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.