Nowa trasa i... porządki w Srebrnej Górze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GOKSiR w Stoszowicach

Nowa trasa i... porządki w Srebrnej Górze - Zdjęcie główne

Przygotowania do sezonu turystycznego w Srebrnej Górze idą pełną parą. | foto GOKSiR w Stoszowicach

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lokalnie Sołtys Srebrnej Góry wraz z pracownikami stoszowickiego urzędu gminy, Twierdzy, Ostrogu i ośrodka kultury zapraszają do wspólnego porządkowania starego Cmentarza Ewangelickiego. W miejscowości niedługo powstanie też specjalna trasa dla turystów.

Cmentarz ma być udostępniony zwiedzającym.

 

- Zadanie nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej, że Cmentarz został zapomniany zaraz po II wojnie światowej. Już 18 czerwca w czwartek o godzinie 10.00 organizowane jest wielkie sprzątanie miejsc historycznych. Dla pomocników po zakończonej akcji będzie czekała pyszna niespodzianka! - mówi Jarosław Rudnicki, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach.

 

Zbiórka chętnych do pomocy zaplanowana jest przy fontannie na placu Wypoczynkowym, więcej informacji pod numerem tel. 74 816 45 52.

 

W Srebrnej Górze też już wkrótce powstanie specjalna trasa, która będzie obejmować największe atrakcje turystyczne okolic. Będzie ona przebiegała po kilkunastu punktach, które będą opisane również dźwiękowo.

 

- Nowa propozycja połączona z pięknem Fortu DonJon i niezwykłością Fortu Spitzberg Ostróg sprawi, że turyści będą mogli spędzić w okolicy cały dzień! - cieszy się Jarosław Rudnicki.

 

Z inicjatywy kierujących srebrnogórską Twierdzą już od tego weekendu do gminy Stoszowice można dojechać specjalnym autobusem z Wrocławia - stolicy Dolnego Śląska. Taka forma turystyki jest szczególnie promowana poza granicami naszego kraju np. w Portugalii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE