reklama

Gmina Bardo. Połów ryb na zbiornikach dzbanowskich karany mandatami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ilustracyjne

Gmina Bardo. Połów ryb na zbiornikach dzbanowskich karany mandatami - Zdjęcie główne

foto Ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GMINA BARDO Gmina Bardo. Polski Związek Wędkarski wydał informację dotyczącą wędkowania na tzw. zbiornikach dzbanowskich.
reklama

Zarząd Okręgu PZW w Wałbrzychu wydał oświadczenie w związku z powtarzającymi się telefonami dotyczącymi wędkowania w miejscowości Dzbanów. Od 2021 roku, PZW nie użytkuje dzbanowskich zbiorników wodnych. 

Jak informuje zarząd, 5 października uzyskał informację od Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu, że część działek na wskazanym akwenie znajduje się we władaniu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Obecnie PGW Wody Polskie nie wydaje zezwoleń na wędkowanie, w związku z czym amatorski połów ryb na tym terenie nie jest możliwy.

- Według naszej wiedzy, dalsze wędkowanie na zbiornikach dzbanowskich skutkować będzie nakładaniem na wędkarzy mandatów karnych - ostrzega zarząd PZW z Wałbrzycha. 

Można za to bez obaw korzystać z pobliskich zbiorników w Pilcach, kompleksu wód Byczeń - Bartniki czy zaporowych Topola i Kozielno. Należy jednak pamiętać, że amatorski połów ryb możliwy będzie po nabyciu zezwoleń, które wydawane są zarówno przez Koła PZW jak i w wersji elektronicznej. 

Info. PZW Okręg Wałbrzych

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama