Reklama

Reklama

W świat poszło, że to myśliwi zastrzelili konia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Użyczone

W świat poszło, że to myśliwi zastrzelili konia - Zdjęcie główne

Egist został zastrzelony na terenie padoków przy stajni w miejscowości Budzów Kolonia w niedzielę, 16 sierpnia. | foto Użyczone

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

112 Światowa organizacja skupiająca jeźdźców ujeżdżających konie bez ogłowia - World Bitless Association - przyznała zastrzelonemu w Budzowie Kolonii wałachowi pośmiertną nagrodę. I zapisała: „Egist został tragicznie zabity przez myśliwych w Polsce w 2020 r.”.

Reklama

 

Stowarzyszenie WBA po raz pierwszy przyznało nagrodę Equine Postumous - Egistowi i jego właścicielce Annie Zenl.

 

Koń został zastrzelony na terenie padoków przy stajni w miejscowości Budzów Kolonia wczesnym rankiem w niedzielę, 16 sierpnia. Niedaleko odbywało się polowanie prowadzone przez Koło Łowieckie Wrzos i to na myśliwych padły pierwsze podejrzenia. Oni jednak bronili się, że nikt z nich nawet nie podchodził do padoków.

 

Anna Zenl zwróciła się z oficjalnym pismem do Prokuratury Rejonowej w Ząbkowicach Śląskich o odsunięcie od sprawy wszystkich policjantów oraz śledczych, którzy należą do kół łowieckich.

 

- Dla mnie to pismo jest kuriozalne - stwierdził w rozmowie z nami prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

 

Wniosek rozpatrywała Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

 

- Pismo zostało uznane za bezzasadne, w wydziale kryminalnym ani jeden policjant nie jest myśliwym, policjantka, która prowadzi sprawę tez nie jest i nigdy nie była myśliwym - mówi komisarz Ilona Golec, rzeczniczka ząbkowickiej policji.

 

Zastrzelony wałach był dwukrotnym Mistrzem Świata w Jeździe Konnej bez Ogłowia. Jego właścicielka wyceniła wartość zwierzęcia na 100 tys. euro. Anna Zenl przyjechała z nim na miesiąc w nasze strony, gdzie miała leczyć się w związku ze swoja chorobą nowotworową. Przygotowywała się tez z Egistem do pokazu w Karpaczu.

 

Śledztwo w sprawie zastrzelenia konia ciągle trwa.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE