Reklama

Testy na koronawirusa bez wychodzenia z samochodu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DUW

Testy na koronawirusa bez wychodzenia z samochodu - Zdjęcie główne

W piątek rano otwarto punkt w Wołowie. | foto DUW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

112 Jak to działa? Sanepid kwalifikuje osoby do testów i wysyła badanego jego własnym samochodem do mobilnego punktu pobrań. Obsługa punktu drive thru zabezpieczona środkami ochrony osobistej pobiera wymaz przez otwarte okno pojazdu. Co ważne, badany przez cały czas pozostaje w swoim samochodzie, a po kilku minutach może wrócić do miejsca zamieszkania i oczekiwać na wynik.

Badanie jest bezpłatne. Skorzystać z niego będą mogły wyłącznie osoby, które wcześniej zostały zarejestrowane i zakwalifikowane do badania przez swoją Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.


- Uruchamiamy na Dolnym Śląsku mobilne punkty drive thru, usprawniając proces pobrania wymazu i odciążając izby przyjęć. W ten sposób zmniejszamy także ryzyko zakażania – mówi Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. – Podejmujemy również inne działania by jak najszybciej wykonywać badania. Już w poniedziałek uruchamiamy kolejne zespoły karetek wymazowych w Wałbrzychu i Kłodzku. Prowadzimy nabory na ratowników medycznych, tworzymy izolatoria, a przy szpitalach stawiamy polowe izby przyjęć – dodaje Wojewoda.


W najbliższych dniach planowane jest otwarcie kolejnych mobilnych punktów na Dolnym Śląsku.


W województwie funkcjonuje obecnie 6 karetek wymazowych, a od poniedziałku ich liczba wzrośnie do 8. Również w poniedziałek planowane jest otwarcie kolejnego izolatorium we Wrocławiu, które przeznaczone będzie przede wszystkim dla osób z podejrzeniem zakażeniem SARS – CoV - 2.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE