Reklama

Szaleniec bez prawka pędził 176 km/h

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja Dolnośląska

Szaleniec bez prawka pędził 176 km/h - Zdjęcie główne

Policjanci z grupy Speed, patrolując drogę krajową nr 8, zatrzymali kierującego, który popełnił kilka wykroczeń. Zostały one utrwalone przez wideorejestrator umieszczony w radiowozie. | foto Policja Dolnośląska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

112 Policjanci z ząbkowickiej grupy Speed kilka dni temu patrolowali drogę krajową numer 8 i w Bardzie natknęli się na pędzące i wyprzedzające w miejscu niedozwolonym audi.

 

- W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h kierowca jechał znacznie więcej, bo aż 103,5 km/h - opowiada mł. asp. Aleksandra Pieprzycka. - Funkcjonariusze pojechali za nim rejestrując w tym czasie przewinienia kierującego na wideorejestratorze. Po chwili policjanci dali sygnały do zatrzymania pojazdu. Kierujący na wcześniejszym odcinku drogi krajowej, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km/h kilkukrotnie przyspieszał, policyjny wideorejestrator odnotował prędkość nawet 176 km/h, czyli o 86 za dużo.

 

Jak się okazało - 43-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego nigdy nie miał prawa jazdy! Stwierdził, że nie miał wcześniej czasu na zdobycia uprawnień. 43-latek otrzymał dwa mandaty karne: 1000 i 500 złotych. Jeden za kierowanie bez uprawnień, a drugi za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/godzinę i nieprawidłowe wyprzedzanie.

 

- Odnotowane w systemie informacje świadczyły, że 43-latek już wielokrotnie był kontrolowany i karany za popełnione podobne wykroczenia drogowe. Tym pojazdem na miejscu pasażera podróżował również drugi mężczyzna, który miał uprawnienia, dlatego to on mógł kontynuować jazdę - mówi mł. asp. Aleksandra Pieprzycka.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE