Reklama

Reklama

Powiat ząbkowicki. Znęcał się nad żoną

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Powiat ząbkowicki. Znęcał się nad żoną - Zdjęcie główne

Mężczyzna groził swojej żonie | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

112 Groził żonie, że podpali mieszkanie. Co stało się z agresorem?

Reklama

Mieszkanka powiatu ząbkowickiego zgłosiła, że jej 41-letni mąż znęca się nad nią psychicznie i grozi, że podpali mieszkanie. Policjanci pojechali na miejsce i zabrali mieszkańca do policyjnego aresztu. Założono mu także niebieską kartę. Na wniosek do prokuratury i sądu, wobec oprawcy domowego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. 

 

Przemoc w domach

Tylko w ubiegłym roku 65 mieszkańców gminy Ząbkowice zostało skierowanych na spotkanie gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Skierowano aż 38 wniosków do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich ząbkowickiego sądu z prośbą o wgląd w sytuację małoletnich dzieci i podjęcie działań. Od stycznia 2020 roku, 76 osób podejrzanych o stosowanie przemocy w rodzinie zostało skierowanych do udziału w Programie Oddziaływań Korekcyjno – Edukacyjnym dla osób stosujących przemoc w rodzinie, a  realizowanym m.in. przez ząbkowicki PCPR. Przewodniczący Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie złożyła w ubiegłym roku 9 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Ząbkowicach. Z kolei decyzję o zakończeniu procedury Niebieskiej Karty podjęto w przypadku 97 rodzin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy