Reklama

Reklama

Powiat ząbkowicki. Policjanci przyłączają się do ogólnopolskiego protestu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Ząbkowice Śląskie

Powiat ząbkowicki. Policjanci przyłączają się do ogólnopolskiego protestu - Zdjęcie główne

foto KPP Ząbkowice Śląskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

112 Powiat ząbkowicki. Policjanci zapowiadają ograniczenie wystawiania mandatów. Wtedy, kiedy będzie to możliwe i zgodne z prawem, zamiast mandatów będą dawać upomnienia.

Reklama

1 listopada komitet protestacyjny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów wyznaczył rozpoczęcie akcji pod nazwą „Jeżdżę Bezpiecznie, Popieram Protest Policjantów”.

Akcja polega na stosowaniu pouczeń zamiast nakładania grzywny czy mandatu karnego, za te wykroczenia, za które taki środek może być zastosowany zgodnie z prawem. Decyzja o tym czy zastosować pouczenie, czy nałożyć mandat karny należy tylko i wyłącznie do policjanta, który ujawnił wykroczenie. Żadnemu z przełożonych nie wolno w to ingerować.

Taką formę protestu NSZZ Policjantów opracował i wykorzystywał już 4 lata temu. Liberalne podejście policjantów szczególnie do uczestników ruchu drogowego, oprócz spadku wpływów do budżetu państwa zaowocowało wówczas poprawą bezpieczeństwa w tym obszarze. Znalazło to swoje potwierdzenie w danych gromadzonych przez policję.

 

 

Efektywność tej formy protestu spowodowała, że NSZZ Policjantów sięgnął po nią ponownie, chociaż spór z rządem ma dzisiaj nieco inną strukturę. W obecnym sporze chodzi o dodatkowe pieniądze na uzupełnienie waloryzacji do poziomu rzeczywistej inflacji. NSZZ Policjantów podkreśla, że tak naprawdę nie oczekuje podwyżki, ale nie godzi się na obniżkę, czyli na utratę wartości uposażeń, które na przestrzeni ostatnich lat udało się znacząco poprawić i ustabilizować w ten sposób sytuację kadrową w Policji.  

- Wdrażana od jutra akcja ma skłonić Rząd do wygospodarowania dodatkowych środków na służby mundurowe a społeczeństwo do słuszności żądań. NSZZ Policjantów, podobnie jak cała Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych przekonuje, że od rozwiązania tego sporu zależy bezpieczeństwo wszystkich Polaków. Jeśli bowiem Rząd nie zgodzi się na spełnienie tych postulatów, z policji odejdą tysiące doświadczonych policjantów, osłabiając jej skuteczność - informuje biuro prasowe zarządu głównego NSZZ Policjantów

W Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich, wraz z komisariatem w Kamieńcu Ząbkowickim i komisariatem w Ziębicach, pracuje łącznie 138 funkcjonariuszy. Do protestu przystępuje 64 z nich zrzeszonych w związku, a reszta policjantów popiera protest i zapowiada, że będzie się stosować do jego zaleceń. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy