Reklama

Reklama

Powiat Ząbkowicki: Policja ostrzega!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MSWiA

Powiat Ząbkowicki: Policja ostrzega! - Zdjęcie główne

Uważaj komu udostępniasz swoje dane osobowe! | foto MSWiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

112 Powiat Ząbkowicki: Dolnośląscy policjanci ostrzegają mieszkańców naszego województwa przed osobami nakłaniającymi ich do instalacji programów do obsługi zdalnego pulpitu. Za pomocą właśnie takiego oprogramowania możemy zostać pozbawieni naszych oszczędności!

Reklama

Powiat Ząbkowicki. Cyberoszuści pod pretekstem łatwego zysku, inwestycji w kryptowaluty lub w ramach „konsultacji bankowych” polecają instalację takiego programu, przejmując przy jego użyciu kontrolę nad naszymi urządzeniami, na których logujemy się do swoich banków. Wówczas wystarczy tylko chwila, aby nasze konto bankowe zostało „wyczyszczone”. Nie dajmy się nabrać!

Niemal każdego dnia do dolnośląskich jednostek Policji zgłaszają się osoby pokrzywdzone, które padły ofiarą oszustów. Historie są różne a metody działania coraz bardziej wyrafinowane. Prawie wszystkie zdarzenia łączy jedno – oszuści wyciągają od pokrzywdzonych informacje dotyczące karty płatniczej lub loginów i haseł do kont bankowych.

Nowe metody wyłudzeń
Nasilają się cyberoszustwa popełniane za pomocą oprogramowania lub aplikacji, które polecane są potencjalnym ofiarom do zainstalowania pod pretekstem różnych legend. Przestępcy podają się za pracowników banku, doradców finansowych lub brokerów. Proponują swoim rozmówcom inwestycje z gwarancją szybkiego zysku. Czasami kłamią, mówiąc, że nasze oszczędności na kontach są zagrożone. W takich rozmowach bardzo często polecają nam instalację jakiegoś programu lub aplikacji do obsługi zdalnego pulpitu. Następnie proszą o login oraz hasło do tej aplikacji, w ten sposób otrzymują od nas potrzebne informacje i następnie przejmują kontrolę nad naszym urządzeniem. Później podczas naszego codziennego logowania się do bankowości elektronicznej lub kiedy „na gorąco” oszust o to prosi – wszystko ma podane na tacy. Przestępcy w naszym imieniu zaciągają wówczas kredyty lub wykonują przelewy z naszych kont.

Policja apeluje!
Apelujemy o zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w sieci. Pierwszy kontakt z ofiarą następuje zwykle przez e-mail, telefon lub komunikator tekstowy. Oszuści nakłaniają do zainstalowania programu do zdalnej obsługi pulpitu i zalogowanie się na konto bankowe. Jeśli „konsultant” proponuje nam zainstalowanie takiego oprogramowania, możemy być pewni, że to oszustwo!

Źródło: Dolnośląska Policja

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy