Reklama

Reklama

Płonęły samochody i altanka [raport strażaków]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KOM

Płonęły samochody i altanka [raport strażaków] - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto KOM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

112 Co działo się w ubiegłym tygodniu? Ząbkowiccy strażacy meldują!

Reklama

 

Pożary

 

9 listopada, godz. 7.43, Koziniec, pożar samochodu dostawczego. W chwili przyjazdu zastępów straży pożarnej ogniem objęta była przednia część pojazdu wraz z kabiną. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz ugaszeniu palącego się samochodu. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.  

 

10 listopada, godz. 18.58, Ząbkowice Śl., Osiedle XX-lecia, pożar samochodu osobowego. Z chwilą przybycia zastępów straży pożarnej ogniem objęty był cały pojazd. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącego się samochodu oraz zakręceniu głównego zaworu zbiornika LPG. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. 

 

13 listopada, godz. 9.43, Ożary, pożar domku letniskowego-altanki. W chwili przyjazdu zastępów JOP obiekt w całości był objęty ogniem. Brak osób poszkodowanych. Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt oraz usunięciu nadpalonych elementów konstrukcji.

 

14 listopada, godz. 14.06, Pomianów Dolny, pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępów straży polegały na ugaszeniu pożaru sadzy w przewodzie kominowym oraz sprawdzeniu obiektu za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych, które nie wykazały obecności ukrytych zarzewi ognia oraz toksycznych produktów spalania.

 

Miejscowe zagrożenia:

 

10 listopada, godz. 20.22, Starczów, wyczuwalny zapach dymu w budynku mieszkalnym. Po dojeździe zastępów straży pożarnej okazało się, że doszło do rozszczelnienia przewodu kominowego wewnątrz obiektu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania oraz wykonaniu pomiarów na obecność tlenku węgla. Z uwagi na wykrycie obecności czadu pomieszczenia obiektu zostały przewietrzone. Ponowne pomiary wykluczyły obecność tlenku węgla oraz ukrytych zarzewi ognia.

 

12 listopada, godz. 15.18, Ząbkowice ul. Jasna. Pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie pacjenta.

 

13 listopada, godz. 11.56, Laski - pochylone drzewo nad drogą gminną stwarzające zagrożenie. Działania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i powiadomienia zarządcy terenu.

 

Alarmy fałszywe

 

9 listopada, godz. 18.32, Henryków ul. Henryka Brodatego - otwarcie mieszkania. Zgłoszenie wpłynęło od zaniepokojonych sąsiadów, którzy nie widzieli lokatorki od dłuższego czasu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia lokatorka przebywająca wewnątrz mieszkania sama otworzyła drzwi i przekazała, że nie potrzebuje pomocy medycznej. Zgłoszenie uznano za alarm fałszywy w dobrej wierze.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE