Reklama

Osiem osób zakażonych koronawirusem w powiecie ząbkowickim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gazeta Ząbkowicka

Osiem osób zakażonych koronawirusem w powiecie ząbkowickim - Zdjęcie główne

Nowe potwierdzenia zakażenia w powiecie. | foto Gazeta Ząbkowicka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

112 Ząbkowicki sanepid poinformował o trzech nowych potwierdzonych zakażeniach na terenie powiatu.

Nowo zdiagnozowani zakażeni czują się dobrze, przebywają w izolacji domowej, nie było konieczności hospitalizowania ich. Nie wiemy, z jakich gmin pochodzą. Władze powiatu ząbkowickiego w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną nie informują już szczegółowo o gminach, w których mieszkają osoby zakażone koronawirusem. Komunikaty ograniczają się do podawania liczby osób zakażonych w całym powiecie.


Dziś hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia SARS-CoV-2/COVID-19 są 2 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 20 osób, zaś kwarantanną - 284 osoby (w tym 185 osób objętych obowiązkową kwarantanną dla osób przyjeżdżających do kraju z zagranicy).

 

Przypomnijmy. Pierwszy przypadek w powiecie zdiagnozowano w poniedziałek, 30 marca - jest to młody mężczyzna z gminy Bardo, drugi dodatni wynik testów przyszedł w piątek, 3 kwietnia - chodziło o mieszkankę gminy Ziębice. W niedzielę, 5 kwietnia, okazało się, że zakażone są jeszcze 3 osoby - 2 z gminy Kamieniec Ząbkowicki i jedna z gminy Bardo.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE