Reklama

Koronabus z Kłodzka pomaga w naszym powiecie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Koronabus z Kłodzka pomaga w naszym powiecie - Zdjęcie główne

Załoga koronabusa pobiera wymazy. | foto Internet

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

112 Od wczoraj w powiecie kłodzkim działa specjalna karetka, tzw. koronabus, który zbiera próbki od osób z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

Specjalna karetka pobierze wymazy od osób spoza szpitala ząbkowickiego, które miały styczność z zakażonym medykiem. Przypominamy – w sobotę, 18 kwietnia szpital św. Antoniego został objęty kwarantanną po wykryciu u jednego z lekarzy koronawirusa. 43 osoby, które były w obiekcie, nie mogą go opuszczać.

 

- Personelowi medycznemu i pacjentom pobrano próbki do badań w kierunku SARS-CoV-2. Jeszcze w godzinach wieczornych zostały one wysłane do Laboratorium we Wrocławiu. Oczekujemy na wyniki - mówi Krystyna Szymańska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ząbkowicach Śląskich. - Pozostałe osoby, które mogły mieć kontakt z osobą zakażoną, zostały objęte kwarantanną domową. Wystawiono zlecenia na pobór próbek przez dedykowany zespół Ratownictwa Medycznego, tzw. „koronabus”

 

Jak poinformował starosta kłodzki, Maciej Awiżeń, koronabus pierwszego dnia pobrał około sześćdziesięciu wymazów  z terenu Stronia Śląskiego, Lądka-Zdroju, Ołdrzychowic i Kłodzka. Dziś trasa na Kudowę-Zdrój oraz powiat ząbkowicki.

 

- Swoją drogą szpital w Kłodzku przejął zadania szpitala w Ząbkowicach, który jest na kwarantannie - mówi starosta Awiżeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE