Reklama

Kolejne zakażenie SARS-CoV-2/COVID-19 w powiecie ząbkowickim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Kolejne zakażenie SARS-CoV-2/COVID-19 w powiecie ząbkowickim - Zdjęcie główne

1 nowa osoba z koronawirusem w powiecie ząbkowickim. | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

112 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ząbkowicach Śląskich informuje, że na piątek, 24 lipca, w powiecie od początku trwania epidemii dodatnio zdiagnozowano 60 osób.

 

Oznacza to, że od soboty, 18 lipca, kiedy to sanepid poinformował o nowych 6 zakażeniach, przybyła 1 nowa zakażona osoba. Aktualnie w powiecie ząbkowickim choruje 7 osób, 51 to ozdrowieńcy, a 2 to osoby zmarłe.

 

Nadzorem epidemiologicznym objęto 4 osoby, a kwarantanną - 48 osób (w tym 33 osoby - obowiązkowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających do kraju z zagranicy oraz osoby z nimi współgospodarujące).

 

Ostatnio rzadko Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ząbkowicach Śląskich powiadamia o nowych zakażeniach. Jak wspomnieliśmy, 18 lipca poinformował o 6 przypadkach, a wcześniej - przed miesiące, 17 czerwca.

 

W ostatnich tygodniach bywały dni, kiedy na całym Dolnym Śląsku nie wykrywano żadnych zakażeń. Tymczasem w poniedziałek, 20 lipca, urząd wojewódzki poinformował o 22 nowych zakażeniach, w tym - jak się okazało - aż 20 dotyczyło mieszkańców naszego sąsiedniego powiatu kłodzkiego.

 

Okazuje się, że w powiecie kłodzki jest nowe ognisko zakażeń - chodzi o wesele w Stroniu Śląskim, piszemy o tym TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE