Reklama

Pacjent z powiatu ząbkowickiego zakażony SARS-CoV-2

W poniedziałek, 18 maja, wykryto nowe zakażenie. | foto Gazeta Ząbkowicka

112 W szpitalu w Kłodzku przebadano mieszkańca naszego powiatu, który okazał się zakażony koronawirusem.

KOM

Opublikowano: 18 maja 2020 11:28 | Aktualizacja: 20 maja 2020 11:02

- W ramach badań wewnątrzszpitalnych w ZOZ w Kłodzku wykryto 2 przypadki zarażenia u obsługi medycznej na oddziale paliatywnym, który będzie poddany kwarantannie co najmniej do soboty. Ponadto wykryto też u 3 pacjentów oddziału wewnętrznego, z izolatki, potwierdzenie zachorowania na koronawirus - mówi starosta kłodzki, Maciej Awiżeń. - Kwarantanna oddziału wewnętrznego co najmniej do środy. Pacjenci zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego. Jeden z pacjentów jest mieszkańcem powiatu ząbkowickiego.

 

To 37. przypadek zachorowania w naszym powiecie od początku epidemii. Jak dziś rano poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ząbkowicach Śląskich, nadzorem epidemiologicznym jest w tej chwili objętych 13 osób, a kwarantanną - 166 osób (w tym 92 to osoby objęte obowiązkową kwarantanną dla osób przyjeżdżających do kraju z zagranicy oraz ich domowników).

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.